خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

ورزشکاران معترض، رييس فدراسيون فوتبال را به فساد متهم کردند

ورزشکاران معترض، رييس فدراسيون فوتبال را به فساد متهم کردند

Sep 07, 2017 - 18:04

کابل (پژواک، ۱۶سنبله۹۶): ده ها تن در تظاهرات اعتراضى در کابل، رييس فدراسيون فوتبال را به دست داشتن در فساد متهم کرده گفتند که اگر انتخابات رياست فدراسيون برگزار نشود، دست به حرکت هاى مدنى مى زنند.

اين ده ها تن که متشکل از ورزشکاران وبرخی پيش کسوتان فوتبال کشور بودند، پيش از چاشت امروز از غازى استديوم شهر کابل تا دفتر فدراسيون فوتبال راهپيمايى نمودند.

آنها شعارهايى چون (ما ليگ برتر مى خواهيم نه چور برتر)، (انحصار و زورگويى نمى خواهيم)، (ما خواهان انتخابات براى رياست فدراسيون فوتبال هستيم) و غيره را سر مى دادند.

حیات الله لوگروال مربی پيشين تیم ملی فوتبال و يک تن از پيش کسوتان اين وزرش در کشور که به نمايندگى از ديگران در تظاهرات صحبت مى کرد، گفت: "باید انتخابات برای ریاست فدراسیون در ۲۸عقرب سال گذشته برگزار میشد؛ اما تاکنون نشده و رییس فعلی، خلاف اصول به کارش ادامه می دهد."

او بدون ارايه جزييات، کرام الدین کریم رییس فدراسیون فوتبال را به دست داشتن در فساد متهم کرده گفت: "پولی که از درک مسابقات لیگ برتر به دست می آید، از سوی رییس فدراسیون حیف و میل می شود و حتی حقوق ورزشکاران پرداخت نمی شود."

اين در حالى است که قرار است امروز، ششمین دور مسابقات لیگ برتر فوتبال آغاز شود.

لوگروال خواهان برگزاری هرچه عاجل انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال شده گفت که اگر حکومت زمينه انتخابات را مساعد نسازد، آنها در مقابل فدراسیون فوتبال خمیۀ تحصن برپا مى کنند.

شاهد الله ساپی رییس فدراسیون فوتبال ننگرهار نیز کرام الدین کریم رییس فدراسیون فوتبال را به دست داشتن در اختلاس متهم کرد و گفت که باید حکومت، جلو زورگویی و دیکتاتوری کريم را بگیرد.

او رييس فدراسيون را ناکارا خواند و از چگونگى انتخاب بازیکنان براى تیم های مسابقات لیگ برتر انتقاد کرد و مدعى شد که بیشتر عواید این مسابقات، به جیب رییس فدراسیون و شرکایش می رود.

فرهاد عزیز مربی تیم ملی بازيکنان ۱۳و ۱۴ ساله نیز گفت: "اگر رهبری حکومت مداخله نکند و زمینه برگزاری انتخابات را فراهم نکند، ما بعد از ۱۸سنبله در مقابل فدراسیون خیمه برپا می کنیم."

او افزود: « در ۱۴ سال کریم به جز از جیب پرکردن، هیچ کاری برای فوتبال کشور انجام نداده است.»

او نیز مدعی است که مسابقات لیگ برتر نیز به منظور تجارت شخصی کریم و شرکایش راه اندازی می شود.

سيدعلى کاظمى سخنگوى فدراسيون فوتبال، نخواست در اين مورد با خبرنگاران صحبت کند؛ اما میرویس بهاوی معاون فنی ریاست عمومی تربیت بدنی، در نشستی که با نمایندگان معترضین و ریاست فدراسیون فوتبال در محوطۀ این ریاست داشت گفت که به اساس معلومات معاون فنی ریاست فدراسیون فوتبال، انتخابات برای پست ریاست فدراسیون در محدودۀ یک و نیم الی دو ماه آینده برگزار می شود.

بهاوی گفت که قرار است نمایندگان فدراسيون جهانى فوتبال نیز در این انتخابات شرکت کنند.

وی تعهد سپرد که مشکلات موجوده در فدراسیون فوتبال را بررسی می کنند و به کسی اجازه داده نمی شود که حقوق ورزشکاران را زیر پا کند.

بهاوی از معترضین خواست که خيمه تحصن را برپا نکنند؛ زیرا خواست های مشروع آنها پذیرفته می شود.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement