خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مردم کندز: موترهای نظامی قوانین ترافیکی را رعایت نمی کند

حوادث

ارشيف

فيچرها

ارشيف

مردم کندز: موترهای نظامی قوانین ترافیکی را رعایت نمی کند

Sep 19, 2017 - 18:48

شهر کندز(پژواک،٢٨سنبله٩٦): باشندگان کندز می گویند نیروهای امنیتی، در جریان رانندگی قوانین ترافیکی را رعایت نمی کنند، که در نتیجۀ آن بیشتر اوقات حادثات ترافیکی رخ مى دهد.

امرالدین ولی ريیس شورای ولایتی کندز، در این مورد به پژواک گفت که موترهای نظامی، هیچ نوع قوانین ترافیکی را رعایت نمی کند.

وی افزود: "بدبختانه که مردم کندز قربانی تیزرفتارى موترهای نظامی می شوند، ما طی یک ماه گذشته شاهد سه حادثۀ ترافیکی بوده ایم که در نتیجۀ آن افراد ملکی کشته شده اند."

وی تاکیدکرد که باید جلو خودسری ها و چنین رانندگی ها گرفته شود.

تعداد دیگرى از باشندگان کندز نیز اظهارات مشابه داشته اند.  

بشیر خان صافی یک باشندۀ شهر کندز، به پژواک گفت که موتر های نظامی در شهر، تیزرفتارى می کند؛ طی یک ماه گذشته چندین حادثه رخ داده، که در نتیجۀ آن بیش از بیست تن کشته و زخمی شده اند."

رحمت الله یک باشندۀ دیگر شهر کندز گفت: "موتر های رینجر بی حد تیزرفتارى می کند، هر کس که با آن مقابل شود می زند و احتیاط نمی کند، بیشتر حادثات به سبب تیزرفتاری همین موتر های نظامی صورت می گیرد که باید جلوش گرفته شود."

پولیس کندز نیز تیزرفتاری موتر های نظامی را تایید می کند.

مل پاسوال عبدالحمید حمید قوماندان امنیۀ کندز، در این مورد به پژواک گفت که به همه مقامات نظامی طی یک نشست نظامی توصیه شده که موتروانان باید جواز رانندگی داشته باشند.

به گفتۀ وی، نظامیان هم باید مثل دیگر مردم به شکل مسلکی رانندگی نمایند و قوانین ترافیکی را رعایت کنند.

حمید اضافه کرد: "تمام موترهای ما سریال نمبر دارد، هر موتر که خلاف قانون رفتار می کرد، مردم باید آنرا یاد داشت نمایند و با ما شریک بسازند تا در مورد شان اجراآت قانونی کنيم."

قوماندان گفت بعد از این، گارنیزیون و پوسته های موجود در شهر، جلو تيزرانى موترهای نظامی را خواهد گرفت.

بر اساس معلومات مسوولان صحی کندز، طی یک ماه گذشته در اثر تيزرانى نیروهای امنیتی، هشت فرد ملکی کشته و چهارده تن ديگر زخمی شده اند.

این در حالی است که علاوه بر کندز، در کابل و دیگر ولایات نیز موتروانان نظامی، هم تیزرفتارى می کنند و هم  قوانین ترافیکی را مراعات نمی کنند، که به سبب آن مردم با مشکلات زیاد رو به رو می باشند.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement