خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

گياهان طبى در بدخشان به نمايش گذاشته شد

گياهان طبى در بدخشان به نمايش گذاشته شد

Sep 21, 2017 - 14:24

فيض آباد (پژواک،٣٠ سنبله ٩٦): وزارت زراعت در حالى از آغاز سروى تحقيقاتى به هدف شناسايى آفات و امراض زراعتی در ولايت بدخشان خبر داد که در يک نمايشگاه يک روزه در اين ولايت، ٤٠ نوع گياه طبى به نمايش گذاشته شد.

انجینر عتیق الله شیرزاد مسوول حفاظه نباتات وزارت زراعت، مالدارى و آبيارى، امروز در مراسم توزيع وسايل و بسته هاى تحقيقاتى به مسوولان حفاظه نباتات رياست زراعت ولايت بدخشان، گفت که کار عملى اين سروى که در تمام ولسوالى هاى اين ولايت تطبيق مى گردد، به زودى آغاز و در مدت يک سال تکميل خواهد شد.

انجنینر محمد عالم عالمی رییس اداره زراعت بدخشان هم این سروی را برای شناسایی امراض و آفات زراعتی بسیار ارزنده خواند و گفت که در حال حاضر امراض و آفات زراعتی از مشکلات عمده دهاقين  در بدخشان است.

همچنان به اساس يک خبر ديگر، در نمايشگاه يک روزه، چهل نوع گياه طبى و خشبو از سوى مرکز توانمند سازی زنان در ولسوالی کشم بدخشان به نمايشگاه گذاشته شد.

احمدالدین فیضی مسوول برنامه ابتکار زنان سبز در مرکز توانمندسازی زنان گفت که این برنامه به کمک مالی برنامه انکشافى ملل متحد (یو ان دی پی) راه اندازى شده است.

وى افزود، گياهان که دراين نمايشگاه به نمايش گذاشته شده اند، توسط زنان جمع آورى و پروسس شده اند. 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement