خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

خیمۀ تحصن اعتراضی "عدالت خواهی" ولسوالی کهمرد بامیان وارد روز سوم گردید.

خیمۀ تحصن اعتراضی "عدالت خواهی" ولسوالی کهمرد بامیان وارد روز سوم گردید.

Sep 24, 2017 - 09:43

مردم کهمرد در پی تبعیض سازمان یافته حکومت محلی بامیان و تبدیل ولسوال صیاد سرپل به عنوان ولسوال کهمرد  اعتراض هايی را شکل داده اند که مورد حمایت گسترده شوراهای مردمی و علما و جامعه مدنی نیز قرار گرفته است. 

محی الدین فرهمند مسول جنبش عدالت خواهی تاجیکان و پشتون های بامیان می گوید:  (حکومت افغانستان مسولیت دارد به اعتراض های مدنی ما احترام گذاشته بر اساس خواست مردم حق مشارکت سیاسی شهروندان را تامین نماید. بی توجهی به اعتراض های مدنی ؛ سلامت نظام افغانستان را می تواند به خطر مواجه نماید.  ما اعتراض های مدنی خویش را در پی تظاهرات ها و اعتراضات قبلی تا بر آورده شدن خواست ها ادامه می دهیم.)

در قطع نامه پنج ماده این خیمه تحصن آمده است :"از رئیس جمهور و رئیس اجرایی کشور می خواهیم تا بر اساس خواست مردم کهمرد شخصی را به عنوان مسول حکومت محلی کهمرد با توجه به مناسبات اجتماعی بگمارند."

 

دربخش ازاين قطع نامه ا مده است که باشنده هاى معترض اين ولسوالى می گویند آمدن شریف امین یار سبب افزایش تنش های قومی و مذهبی دراين ولسوالى می گردد.

در محمد نیازی از برپا کنندگان خیمه و عضو جنبش عدالت خواهی گفته است ؛ در صورت برآورده نشدن خواست  ما دست به راه اندازی تظاهرات های وسیع مردمی خواهیم زد.

پیش از این در تظاهرات که از سوی جنبش عدالت خواهی راه اندازی شده بود، مردم  از سیاست حذف قومی و تبعیض ورزی حکومت محلی بامیان  به شدت انتقاد  نموده بودند.

۲/۷/۱۳۹۶

شماره های ارتباطی:

۰۷۷۵۵۰۳۳۳۱

۰۷۶۵۸۹۱۳۳۵

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement