خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

رييس جمهور: ما به نقش قوۀ مقننه ارج قایل هستیم

رييس جمهور: ما به نقش قوۀ مقننه ارج قایل هستیم

Sep 28, 2017 - 15:51

کابل (پژواک، ٦ ميزان٩٦): اشرف غنى ریيس جمهور با ریيس و هيئت ادارى ولسى جرگه بشمول معرفی نامزد وزیران به اين جرگه، در مورد مسایل ملی نشست مشورتی داشت.

در خبرنامه اى که از سوى دفتر مطبوعاتى رياست جمهورى، به آژانس خبرى پژواک مواصلت ورزيده، آمده است که اين نشست، قبل از ظهر امروز در ارگ برگزار گرديد.

منبع افزوده است که دراین نشست، هئیت اداری ولسی جرگه، از دیپلماسی موفق رئیس‌جمهور غنی به ویژه در سفر به امریکا و سخنرانی در هفتاد و دومین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد، قدردانی نموده و آنرا موفقیت آمیز توصیف کردند.

منبع علاوه کرده است که هیئت رهبری ولسی جرگه، از برنامه های حکومت به رهبری رئیس‌جمهور کشور ستایش کرده و گفتند که ولسی جرگه، در کنار حکومت است و از تمام برنامه های سیاسی، اقتصادی و زیربنایی آن پشتیبانی می نماید.

بربنياد معلومات خبرنامه، دراین نشست روی محورهای مختلف به خصوص، تکمیل کابینه و معرفی نامزد وزیران به ولسی جرگه، تأمین صلح و ثبات، قوانین و فرامین و همچنان مسایل عمدۀ کشور، بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

رئیس جمهور در اين نشست گفت که پس از ۴۰ سال، برای افغانستان فرصت های خوبی مهیا شده است و باید از این فرصت ها به خوبی استفاده شود.

وی افزود که در مورد صلح، باید اجماع عمومی شکل‌ گیرد و نقش شورای ملی و اقشار مختلف مردم را دراین راستا مهم خواند.

موصوف در خصوص صلح وضاحت داده علاوه کرد که در هر مرحله از مذاکرات صلح، حکومت افغانستان با پاکستان، با شورای ملی مشوره خواهد شد. 

غنی تصریح کرد که حکومت پیرامون بودجه، زون به زون بحث هايی را با نمایندگان مردم خواهد داشت.

وی نقش قوۀ مقننه را مهم خوانده گفت: "ما به نقش قوۀ مقننه که جایگاه آن در قانون اساسی مسجل است، ارج قایل هستیم.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement