خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در حملۀ ده ها پوليس محلى برمقام ولايت بدخشان شش تن مجروح شدند

در حملۀ ده ها پوليس محلى برمقام ولايت بدخشان شش تن مجروح شدند

Oct 07, 2017 - 13:33

فيض آباد (پژواک،١٥ميزان ٩٦): ده ها تن از نيروهاى پوليس محلى، در پى کشته و مجروح شدن چهارتن از همکاران شان؛ بالاى ساختمان مقام ولايت بدخشان هجوم برده، شش تن ازجمله سه پوليس ملى را مجروح نموده، دفتروالى و تالار ولايت را تخريب کردند.

حدود يکصد تن از نيروهاى پوليس محلى ولسوالى وردوج در ولايت بدخشان که فعلاً در ولسوالى بهارک مستقراند، صبح امروز بر مقام ولايت بدخشان حمله کردند، که درنتيجه شش تن بشمول سه پوليس و سه کارمند ولايت را لت و کوب و مجروح کردند، يک عدد مخابره و سه موبايل کارمندان ولايت را که درحال تصويربردارى اين رويداد بودند، با خود بردند.

اين نيروهاى پوليس محلى خشمگين، ادعا دارندکه حوالى ساعت ٢ شب گذشته، طالبان بر پوسته هاى پوليس محلى در ولسوالى بهارک حمله کردند، که درنتيجه يک پوليس محلى را کشتند و سه تن ديگر را مجروح ساختند؛ اما باوجوديکه  نيروهاى پوليس و اردوى ملى در نزديکى شان قرار داشتند، نيروهاى پوليس محلى را حمايت نکردند.

به گفته آنان، والى بدخشان در جريان دوسال گذشته، بار ها تعهد نموده که براى پاکسازى ولسوالى وردوج عمليات گسترده را راه اندازى مى کند؛ اما به تعهدش عمل نکرده است و بايد والى استعفا دهد؛ در غير آن بار ديگر بر ولايت هجوم خواهند آورد.

خبرنگار پژواک از محل گزارش مى دهد که نيروهاى پوليس محلى، خشمگين بودند و با رسانه ها نيز صحبت نکردند  و در جريان اين رويداد، والى در دفتر کارش حضور نداشت.

مولوى محى الدين يکتن از موسفيدان گفت که از چندى بدينسو، طالبان داخلى و خارجى در ولسوالى وردوج پايگاه هاى امن ساخته اند و جهت تامين اعاشۀ خويش، از مردم مواد غذائی را به زور جمع آوری می نمايند و کسانی که از تهيه مواد غذايی برای آنها ابا ورزد، به سخت ترين شکل مجازات می‌گردند.

موصوف افزود که حکومت تاکنون هيچگونه اقدام در زمينه نکرده و اين امر سبب خشم مردم و پوليس محلى شده است.

گفتنى است که با وساطت برخى موسفيدان و قوماندان امنيه ولسوالى وردوج، جلو پوليس محلى که بالاى مقام ولايت هجوم برده بودند گرفته شد؛ اما آنان هشدار دادند که اگر والى استعفا ندهد و عمليات گسترده براى پاکسازى ولسوالى وردوج صورت نگيرد، بار ديگر به اين عمل دست خواهند زد.

مسوولان تاکنون دراين مورد ابراز نظر نکرده اند.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement