خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"تلاش بر فراخوانى لويه جرگه، مطابق قوانين نافذۀ کشور نبوده و رسميت ندارد"

"تلاش بر فراخوانى لويه جرگه، مطابق قوانين نافذۀ کشور نبوده و رسميت ندارد"

Nov 15, 2017 - 18:47

کابل (پژواک، ٢٤ عقرب ٩٦): حکومت ميگويد که تلاش  شمارى از افراد و حلقات بر فراخوانى لويه جرگه، مطابق قوانين نافذۀ کشور نبوده و رسميت ندارد.

حدود يک ماه قبل (٢٠ ميزان) حامد کرزی رييس جمهور پيشين کشور گفته بود که برای تامين صلح و ثبات، وفاق ملى و بيرون شدن از تقابل قدرت ها بايد لويه جرگۀ عنعنوى دايرشود و پس ازآن، برخى مقامات حکومت قبلى نيز خواستار فراخوانى لويه جرگه شدند.

در خبرنامۀ دفتر مطبوعاتى رياست جمهورى که يک کاپى آن به دسترس آژانس خبرى پژواک قرار گرفته، آمده است که بر اساس مادۀ یکصد و دهم قانون اساسی افغانستان، لویه جرگه عالی ترین مظهر ارادۀ مردم افغانستان بوده، که در این قانون جزئیات تدویر آن مشخص شده است.

اما منبع گفته است که در این اواخر؛ شماری از افراد و حلقات، شایعاتی را مبنی بر فراخوانی لویه جرگه پخش کرده و افراد و اشخاص خویش را به شماری از ولایات فرستاده اند، که نه تنها آنان نمایندگان رسمی حکومت نیستند، بلکه مردم عام نیز مکلف به نشست و مشوره با آنها نمی باشند.

منبع افزوده است که این روند، مطابق قوانین نافذۀ افغانستان نبوده و رسمیت ندارد.

منبع به کارمندان حکومت هدایت داده است تا از اشتراک در پروسه هايی که با قوانین کشور سازگاری ندارند، اجتناب ورزند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement