خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

رییس جدید تربیت بدنی و ورزش معرفی شد

رییس جدید تربیت بدنی و ورزش معرفی شد

Nov 23, 2017 - 18:29

کابل(پژواک، ۲ قوس۹۶): رییس  جدید تربیت بدنی و ورزش کشور، در مراسمی با حضور محمد اشرف غنی رئیس جمهور معرفی شد.

دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری در خبرنامه یی که به دسترس آژانس خبری پژواک قرار گرفته، گفته است که این مراسم بعد از ظهر امروز در ارگ برگزار شد.

حفیظ الله ولی رحیمی در این برنامه که با حضور شماری از  پیش‌کسوتان ورزش، مدال آوران و قهرمانان عرصه ورزش راه اندازی شده بود، گفت که بر اثر جنگ در کشور، زیربناها و امکانات ورزشی از بین رفته و در سال های اخیر نیز به ورزش توجه  لازم صورت نگرفته و حتی برخی از دستاورد ها جنبه فردی داشته است.

وی افزود: " وقت آن رسیده است که در هماهنگی با بخش های مختلف ورزشی، عوامل و مشکلاتی را که در برابر جامعه ورزشی وجود دارد، شناسایی و در رفع آن اقدام صورت گیرد."

رئیس تربیت بدنی و ورزش گفت که با آوردن اصلاحات در امور ورزش کشور، زمینه بهتری برای ورزشکاران افغانستان فراهم خواهد شد.

حفیظ الله ولی رحیمی، ماه گذشته با حکم رئیس جمهور جایگزین همایون خیری شد، که از ماه قوس ۱۳۹۴ ریاست اداره تربیت بدنی و ورزش را به عهده داشت.

محمد اشرف غنی گفت که هدف اساسی حکومت این است که میدان جنگ را به میدان ورزش تبدیل کند.

وی گفت: " ورزش وسیله یی است که ما را با همدیگر مرتبط می سازد و ما ضرورت به طرح همه جانبه داریم تا تمام ابعاد ورزش را در نظر گرفته و آن توجه نمائیم."

رئیس جمهور افزود: " تعهد حکومت این است که حامی، ممد و پشتوانه برای ورزشکاران کشور باشد و در جذب منابع برای آنان تلاش نماید و در مقابل توقع داریم که ورزش کشور، مسلکی و وسیله همبستگی و  موجب افتخار ملی باشد."

به گفته محمد اشرف غنی، نباید نقاط کوچک نباید مانع اهداف بزرگ افغان ها در عرصه ورزش شود و باید دستاوردهای ورزشکاران بخاطر اینکه سبب خرسندی مردم در سراسر کشور می شوند، بیشتر شوند.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement